V Havířově začne fungovat veřejná služba

Relizaci veřejné služby v Havířově schválili na své schůzi tento týden havířovští radní a schválili také uzavření smlouvy s Úřadem práce ČR, která stanoví pravidla pro vzájemnou spolupráci obou stran při realizaci veřejné služby. Od ledna 2012 je veřejná služba organizována úřady práce a zajišťují ji poskytovatelé - v tomto konkrétním případě statutární město Havířov.

"K veřejné službě bychom se chtěli ve městě vrátit od letošního března," řekl k problému tajemník havířovského magistrátu Milan Menšík. Ve městě chceme veřejnou službu organizovat na čtyřech pracovištích na Podlesí, v prostřední Suché, na Šumbarku a v centrální části Havířova. "Od března budeme muset do pracovního poměru přijmout čtyři mistry, kteří budou veřejnou službu organizovat a také budou plnit administrativní povinnosti vůči úřadu práce," doplnil Menšík.

Město má představu nejméně 40 pracovníků ve veřejné službě a od dubna chce přijmout dalších 8 až 12 zaměstnanců na veřejně prospěšné práce, kteří budou zajišťovat nejen úklid veřejných prostranstvích, ale i náročnější práce nebo činnosti, které nebudou dělat pracovníci ve veřejné službě.

zdroj: ČTK