V Jeseníkách se utrhla sedačka z lanovky

V Karlově pod Pradědem se v sobotu odpoledne odehrálo drama. S 49letým lyžařem se utrhla sedačka z lanovky a zřítila se asi z třímetrové výšky.

"Policisté územního odboru Bruntál prověřují okolnosti pádu sedačky lanovky, ke které došlo dopoledne 23. února 2019 v obci Karlov pod Pradědem. Na předmětné sedačce seděl 49letý muž, který měl spadnout z výšky zhruba tří metrů. Zranění muže není dosud specifikováno, z místa byl transportován do nemocnice," uvedla k události policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

„Ke zprovoznění lanovky došlo po cca půl hodině, vrtulník pro pána přiletěl až po hodině a půl,“ popsala dění na svahu svědkyně události Lucie Kosiecová.

"Provoz lanové dráhy byl po kontrole drážní inspekcí s jejich schválením obnoven. Co se jednoho lyžaře, který na sedačce seděl týče, je v pořádku, odešel z místa tzv. po vlastních a nemáme v tuto chvíli informaci, že by si odnesl z pádu jakékoli zranění, přesto byl pro jistotu převezen do zdravotnického zařízení k pozorování," reagovala na sociální síti Facebook Kateřina Cinklová, která má na starosti PR pro SKI Karlov s. r. o.