V Krnově rozstřílel muž několik automobilů, policie ho zadržela

Zásahová jednotka dnes v Krnově na Bruntálsku zadržela čtyřiačtyřicetiletého muže, který na sídlišti blízko hřbitova střílel na několik automobilů. Ke střelbě pravděpodobně použil nelegálně drženou zbraň. Nikdo nebyl zraněn. ČTK to řekla policejní mluvčí Daniela Vlčková. 

Podle ní policisté oznámení o střelbě na sídlišti přijali už během noci. "Na místě zjistili jedno rozstřílené auto, při dalším ohledání místa pak objevili další rozstřílené automobily," uvedla Vlčková. Podle ní policisté začali pátrat po možném střelci, který byl před 09:00 zadržen ve spolupráci se zásahovou jednotkou. Muže policie nyní vyslýchá, motiv jeho jednání zatím není znám. Hrozí mu obvinění z poškozování cizí věci, výtržnictví a nedovoleného ozbrojování. 
    
Mluvčí uvedla, že před zásahem policie musela evakuovat obyvatelé bytů i žáky z nedaleké školy, přesný počet evakuovaných lidí zatím mluvčí neuvedla. Policisté nyní čekají na souhlas soudu s prohlídkami bytových a nebytových prostor. 
    
Podle svědků, které cituje server iDnes, policie obklíčila několik ulic a pak se střelcem zřejmě vyjednávala. "Asi deset těžkooděnců naběhlo do domu, kde se ukrýval, a za chvíli jej vyváděli ven. Ten chlap křičel na celé kolo, že všechny postřílí. Asi mu přeskočilo," popsal serveru zásah jeden ze svědků. 
    
Podle neoficiálních informací některých krnovských policistů útočník střílel na automobily už před druhou hodinou ranní. Hlídka následně zadržela muže, kterého ze střelby podezřívala, kvůli chybějícím důkazům jej ale policisté údajně později propustili. Zda šlo o stejného muže, který byl zadržen zásahovou, zatím není jasné, uvedl iDnes.cz. Vlčková k tomu řekla, že nyní takovou informaci nemá. 
 
zdroj: ČTK