V Moravskoslezském kraji kvůli chřipce zemřely dvě ženy

Na komplikace způsobené chřipkou zemřely v uplynulém týdnu v Moravskoslezském kraji dvě ženy. Hygienici evidují osm případů závažného onemocnění chřipkou. Nemocnost v regionu však ve srovnání s minulým týdnem zůstává srovnatelná. ČTK o tom dnes informovala krajská hygienička Helena Šebáková. 

"Byla hlášena dvě úmrtí, u nichž byla potvrzena nákaza virem chřipky typu A(H1N1). Jde o šedesátiletou ženu z Novojičínska s chronickým onemocněním srdce, cukrovkou a obezitou. Druhý případ úmrtí je dvaaosmdesátiletá žena také z Novojičínska se závažným, chronickým onemocněním srdce," uvedla Šebáková. 

Na 100.000 obyvatel nyní v regionu připadá 1507 nemocných, tedy obdobně jako v minulém týdnu, kdy jich bylo 1506. Některé nemocnice v regionu už kvůli chřipce částečně nebo zcela zakázaly návštěvy. Nejvíce nemocných zůstává mezi předškolními dětmi. Nejvyšší nemocnost je nyní na Frýdecko-Místecku a Bruntálsku. 
    
"Během tohoto týdne se počet sledovaných osob ošetřených pro akutní respirační infekce na lékařských službách první pomoci v kraji pohyboval v rozpětí od 22 do 42 procent," doplnila Šebáková s tím, že v České republice nemocných přibývá. Také v Evropě roste počet států, které hlásí plošnou epidemii. 
    
Kvůli vysokému počtu nemocných už zakázala návštěvy například Vítkovická nemocnice v Ostravě, Nemocnice Nový Jičín nebo Nemocnice Podlesí v Třinci na Frýdecko-Místecku. Částečný zákaz návštěv vyhlásila i Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji, Městská nemocnice Ostrava nebo Nemocnice s poliklinikou Havířov. 
 
zdroj: ČTK