V Moravskoslezském kraji se opraví 11 úseků silnic za půl miliardy

Zhruba za půl miliardy korun opraví do konce roku Moravskoslezský kraj 11 úseků silnic, rekonstrukce čeká i několik mostů. Jednotlivé opravy budou trvat v rozmezí 60 až 150 dnů a řidiči se na některých místech musejí připravit na omezení v dopravě. Většinu nákladů zaplatí Evropská unie, informovala ČTK mluvčí krajského úřadu Šárka Vlčková.

Rekonstrukce poničených silnic jsou součástí projektu Silnice 2011. "Zvýší se únosnost vozovek a silnice budou vybaveny novými bezpečnostními prvky. Provede se také rekonstrukce velkého množství silničních propustků," uvedla Vlčková. Na některých úsecích se silnice rozšíří nebo vzniknou nové mosty.

Z celkových nákladů 492 milionů korun zaplatí Moravskoslezský kraj necelých 150 milionů. Zbylých zhruba 350 milionů korun dostane jako dotaci od Evropské unie. Nejdéle, 153 dnů, se bude opravovat silnice III/4848 mezi Frenštátem pod Radhoštěm na Novojičínsku a hranicemi frýdecko-místeckého okresu. Rekonstrukce čeká také cesty mezi Krnovem a Lichnovem na Bruntálsku, Opavou-Kylešovicemi, Raduní a Hlubočcem nebo Frýdeckou ulici v Ostravě.
 
Kvůli opravám bude na některých místech doprava svedena do jednoho pruhu. Jinde budou muset řidiči po objížďkách.
 
zdroj: ČTK