V Moravskoslezském kraji se tvoří sněhové jazyky

Především na Bruntálsku a ve vyšších polohách Moravskoslezského kraje by řidiči měli jezdit zvlášť opatrně. Mohou se tam dnes tvořit sněhové jazyky. Během dopoledne se podařilo zpřístupnit oba od pátku uzavřené úseky silnic na Novojičínsku, kde kvůli silnému větru popadaly stromy, které bránily průjezdu vozidel a hasiči je museli odstranit. Nejprve se okolo 10:00 obnovil provoz v úseku mezi Novým Vrbnem a Kaménkou, zhruba o hodinu později se uvolnila i silnice v úseku Kaménka - Balaton, řekla dnes ČTK mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková. 

Během noci napadlo nejvíce sněhu na Bruntálsku, a to od tří do deseti centimetrů. Na Frýdecko-Místecku to bylo pouze do jednoho centimetru obdobně jako na Opavsku či Novojičínsku. Na Karvinsku a Ostravsku podle Vlčkové nesněžilo. 
    
"Silnice jsou ošetřeny chemicky nebo inertním posypem a většinou jsou holé, a mokré. Tam kde nesněžilo i suché. Ve vyšších polohách pak řidiči musí počítat s drobnou vrstvou sněhu po plužení," řekla Vlčková. Během noci měli moravskoslezští silničáři v terénu celkem 65 sypačů a pluhů. 
    
Uklidnil už se také extrémně silný vítr, který hasiče zaměstnával od čtvrtečního večera. Podle mluvčího hasičů Petra Kůdely se situace začala stabilizovat během pátečního večera. "Od té doby jsme měli přibližně deset zásahů. Celkem jich však od čtvrtku mají hasiči na svém kontě okolo 160," uvedl Kůdela.
 
zdroj: ČTK