V Ostravě dnes odpoledne začal velký festival taneční hudby

V Ostravě dnes odpoledne začal velký festival taneční hudby Beats for Love. Akci hostí industriální Dolní oblast Vítkovice. Pořadatelé očekávají během tří dnů návštěvnost až 20.000 lidí. Původní odhady dosahovaly až 30.000 návštěvníků. ČTK to řekl šéf festivalu Kamil Rudolf.

"Na sociálních sítích máme 12.000 lidí, kteří uvedli, že určitě dorazí. Dalších 8000 to zvažuje. Podle mých odhadů a zkušeností budeme mít okolo 20.000 návštěvníků," řekl a dodal, že největším lákadlem je bezplatný vstup.
 
V areálu festivalu vzniklo pět scén, na kterých vystoupí více než 150 hudebníků a dýdžejů z celého světa. "Chceme prostřednictvím hudby překonávat bariéry mezi lidmi," řekl Rudolf. Uvedl, že vystupující přiletí z Británie, Japonska, Kanady či Nizozemska. "Samozřejmostí bude i doprovodný program v podobě workshopů, ohňostrojů či tanečních vystoupení," řekl.
 
Pro hosty festivalu je k dispozici i kemp v hornickém muzeu Landek Park. Všechny informace zájemci najdou na internetových stránkách www.beatsforlove.cz. Akci už dnes pořadatel považuje za úspěšnou a chystá se ji za rok zopakovat.
 
zdroj: ČTK