V Ostravě je Čapkárna stále zavřená, ale vodní svět se opět brzy rozjede

První červencový den silné bouřky zatopily strojovnu venkovního koupaliště oblíbené „Čapkárny“ v Moravské Ostravě. Z tamního vodního světa se tak stal svět podvodní.

Při zatopení strojovny na Čapkárně došlo k poškození čerpadel, venkovní koupaliště je proto už týden zavřené. Během víkendu a svátků nebylo snadné najít opraváře a problém se stále nepodařilo vyřešit. „Bez čerpadel nelze venkovní koupaliště udržovat v provozu,“ omlouvala se návštěvníkům Lenka Papajová, mluvčí Sarezy, která Vodní svět provozuje. Potvrdila také informaci o zatopení strojovny, které jsou příčinou uzavření venkovního koupaliště.

I když se na odstranění závad pracuje, koupaliště zůstává zavřené. „Podle informací vedoucího by měl být provoz koupaliště obnoven v pondělí 11. července,“ odhaduje Papajová. S ohledem na stávající počasí nemusí Sarezu přetrvávající situace tolik mrzet.

V příštím týdnu se má opět oteplit a vyjasnit, od poloviny týdne mají teploty přesáhnout pětadvacet stupňů a má být slunečno. To už chtějí mít na Čapkárně vše připravené a znovuzahájit provoz. Do té doby zájemcům slouží vnitřní bazén.