V Ostravě narazil trolejbus do sloupu, deset zraněných

V Ostravě včera odpoledne narazil trolejbus do sloupu. Při nehodě se zranilo několik cestujících. Poslední informace hovoří o deseti lehce zraněných. "Devět cestujících a šestapadesátiletý řidič," řekla ČTK mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Nehoda se stala okolo 14:00 nedaleko centra Ostravy. Trolejbus havaroval ze zatím neznámé příčiny. "Okolnosti nehody nyní zjišťujeme. Řidič byl z místa odvezen k lékaři. Svědky jsme ještě nevyslýchali," řekla Holčáková.

Doplnila, že postupně se počet zraněných cestujících měnil. "První informace hovořily o třech, později dva přibyly a pak ještě další tři. Nyní víme o deseti zraněných," řekla mluvčí. Je to podle ní způsobeno tím, jak cestující postupně vyhledávali lékařské ošetření. "Zatím víme o lehce zraněných. I to se ale může ještě změnit," dodala Holčáková.

Mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela ČTK řekl, že podle zasahujících hasičů v autobuse cestovaly dvě desítky lidí. Zranění utrpělo devět z nich, dodal.

"Hasiči po příjezdu nemuseli žádného zraněného vyprošťovat z havarovaného trolejbusu, postarali se ale o zraněné na chodníku. Některým poskytovali první předlékařskou pomoc, také je přenášeli k sanitkám," řekl Kůdela. Dodal, že trolejbus narazil do sloupu veřejného osvětlení, ke kterému byly připojeny i troleje. "S pomocí automobilového žebříku jsme odlomili lampu nebezpečně visící na sloupu nad silnicí," řekl.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že sanitky z místa do několika nemocnic převezli pět lidí. Jednalo se o tři muže a dvě ženy ve věku od 25 do 81 let. "Utrpěli vesměs lehká či středně těžká poranění hlavy či končetin, v jednom případě pak zad," řekl Humpl. Dodal, že i další tři lidé, kteří utrpěli pouze drobná poranění, vyhledali pomoc zdravotníků.

Policisté nyní hledají svědky, kteří mohou okolnosti kolize popsat. "Žádáme všechny svědky, kteří mohou k věci uvést jakoukoliv informaci, aby nás kontaktovali na lince 158, a to i cestující z předmětného trolejbusu, kteří dosud nekomunikovali s policisty," řekla Holčáková.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala by jasno do příčiny nehody mohla vnést analýza tachografu z trolejbusu. Ta by měla být provedena během týdne. Škodu, která vznikla, inspekce odhaduje na 500.000 korun.

zdroj: ČTK