V Ostravě našli celníci 1500 kilogramů masa neznámého původu

Celkem 1500 kilogramů mraženého vepřového, kuřecího a rybího masa neznámého původu objevili celníci v objektu v Ostravě, který kontrolovali kvůli zaměstnávání cizinců. U šesti lidí také zjistili porušeni zákona o zaměstnanosti. ČTK o tom informoval mluvčí Celního ředitelství Ostrava Roman Miarka.

"Jeden cizinec z Vietnamu neměl pracovní povolení a dva cizinci z Vietnamu a jedna cizinka ze Slovenska nesplnili oznamovací povinnost," uvedl mluvčí. Problémy měl také slovenský řidič, který do objektu dovážel zboží. Řidičský průkaz, který předložil, byl totiž nahlášený jako ztracený. Policisté muži průkaz odebrali a dali mu blokovou pokutu.

Celníci zjistili, že pracovníci v objektu manipulují s větším množstvím zásilek obsahujících mražené maso. Potraviny našli uskladněné v plastových sáčcích, bez originálních a označených obalů. Všechno maso si pak přebrala firma, která se zabývá likvidací odpadů živočišného původu. Krajská veterinární správa zahájila se společností správní řízení pro porušení evropských předpisů a zákona o potravinách.
 
Miarka uvedl, že celníci také zjistili, že někteří cizinci pracují v kuchyni. V té našli hygienici další nedostatky, zejména při uložení potravin bez identifikace a bez dokumentace o způsobu nabytí. Také kvůli tomu zahájili správní řízení.
 
zdroj: ČTK