V Ostravě-Porubě vznikne do konce prázdnin nový skatepark

Příznivci jízdy na skateboardu, koloběžkách i in-line bruslích se v ostravské městské části Poruba dočkají nového sportovního areálu. Skatepark za 3,5 milionu korun by měl být hotov koncem prázdnin. Počítá se i s otevřením bruslařské školičky a půjčovny sportovních potřeb, ale hlavně s možností pořádat pravidelné závody a exhibiční vystoupení, řekl ČTK mluvčí radnice Martin Otipka.

Sportoviště vzniká v místě starého skateparku u Biskupského gymnázia. "Bývalý skatepark byl velmi oblíbený, bohužel už byl za hranicí životnosti. Poruba má eminentní zájem na tom, aby na území obvodu zůstalo místo, kde by se vyznavači skateboardu a jízdy na in-line bruslích a koloběžkách mohli scházet," řekl místostarosta Jan Dekický.
 
Nový skatepark bude celobetonový a měl by milovníkům adrenalinové jízdy nabídnout moderní zázemí. Na přípravě jeho nové podoby se podíleli i samotní uživatelé. "Na projektu jsme spolupracovali i s občanským sdružením KRCH OFF Skate, které provozovalo starý skatepark. Právě samotní uživatelé nejlépe vědí, jaké překážky by v parku měly být a jak by měly vypadat. Členové sdružení mají se stavbou skateparků dlouholeté zkušenosti," doplnil místostarosta.
 
Skateboardový areál se poprvé otevřel v roce 2003 a má rozlohu 1350 metrů čtverečních. Skatepark také vytvořil v roce 2010 kulisu pro natáčení televizního seriálu České televize s názvem 4teens.
 
zdroj: ČTK