V ostravské zoo byl slavnostně odhalen nový interaktivní prvek

Ostravská zoologická zahrada dne 29. 11. 2011 představila další interaktivní koutek ke zpestření prohlídky malých a k poučení větších návštěvníků.

Jedná se o zvětšený model hnízda snovače, do kterého si mohou děti vlézt a na chvilku se stát „mládětem“ tohoto blízkého příbuzného našich vrabců. Snovači jsou známí svým mistrovstvím ve stavbě uzavřených hnízd z rostlinných vláken a stébel zavěšených na tenkých koncových větvích. Toto opatření jim slouží jako ochrana snůšky a mláďat před hady a dalšími predátory.

V areálu ostravské zoo se nachází desítky interaktivních prvků. Kromě mláděte snovače si mohou děti vyzkoušet, jaké je to být mládětem čápa nebo klokana, stát se na chvilku želvou, u dřevěného xylofonu zase poznat zvuk různého dřeva, vyluštit si tajenku apod. Proč se tyto prvky v areálu zoo začaly objevovat? Jejich cílem je přiblížit návštěvníkům zajímavosti ze světa zvířat i rostlin, a to interaktivní a zábavnou formou. Děti baví, když si mohou někam vlézt, něčím zahýbat. Nové informace spojené s prožitkem si tak snadněji zapamatují…

Slavnostní odhalení nového interaktivního koutku proběhlo za účasti zástupce společnosti Severomoravská plynárenská, člen skupiny RWE, která se na pořízení hnízda finančně podílela částkou 100 tis. Kč. Model snovačího hnízda najdou návštěvníci pod voliérami papoušků.

www.zoo-ostrava.cz