Vašut je bubeník, hostuje s Underhillem Podhůrského

Marek Vašut se umí odvázat, když se mu dostane do rukou buben zvaný Vašek. Předvedl to na slavnostním křtu klipů Zdeňka Podhůrského k jeho charitativnímu projektu Ptejte se – Číslo na Boha.

Nejen, že se stal spolu s farářem Zbigniewem Czendlikem a hercem Davidem Suchařípou kmotrem cédéčka s oběma klipy k písničkám Slaný déšť a Číslo na Boha, ale proměnil se v bubeníka a zahrál si s Podhůrského kapelou Underhill. Po koncertě v Hard Rock Café si ovšem na „Vaška“ postěžoval. „Byla to chabá náhražka tenhle buben Vašek. Ten můj, co jsem si kdysi přivezl z Walesu, byl úplně bio, všechno bylo ze dřeva a z pravé kravské kůže a jeho hloubka se s touhle umělou hmotou nemohla srovnávat. Marná sláva. Bohužel už dohrál, stalo se mu to, co se stane každému živému tvorovi, popraskala mu střeva a zemřel. No a já musel vzít za vděk touhle plastikou a zvuk byl nanicovatej, jinak by se to tady zbořilo. Nezbořilo, takže vlastně taky dobře,“ líčil dobře naladěný herec. 

Na bicí hrával od svých čtrnácti let až do vojny a než začal hrát jako host se Zdeňkem Podhůrským, s nímž se zná od dětství a studoval s ním DAMU, hrál naposledy ve vojenském útvaru Bor u Tachova na vojenské přehlídce v roce 1982. V Hard Rock Café hrozilo, že zaskočí za nemocného bubeníka. Utekl tomu jen díky tomu, že měl představení v divadle a na akci dorazil o něco později. „Přiběhl jsem rovnou z divadla, protože nejenom láska, ale i staré kamarádství nerezaví,“ zdůvodnil svou přítomnost na Podhůrského akci. 
 
Nechyběli na ní ani manželé Sýkorovi se sedmiletými dvojčaty Julinkou a Jiříkem, která se narodila předčasně a jejich diagnóza čítá například u obou dětskou mozkovou obrnu, u Julinky pak slepotu či epilepsii a u Jiříka poruchu vývoje řeči nebo migrénu. Především jim patřil tenhle večer, jsou totiž první z dětí, které potřebují finance na léčbu, konkrétně léčebný pobyt v Adeli v Piešťanech, k němuž jim chce dopomoci projekt Ptejte se – Číslo na Boha. Zapojit se do něj a přispět, lze buď přímými telefonáty na fiktivní číslo na Boha (906343434), koupí cd Underhill, nebo růžového vína z vinařství Mádl, nebo přímým finančním darem.  
 
Za blázna považuje Podhůrského jeden z kmotrů, mezi celebritami a politiky známý farář Zibi, který do Prahy přijel z Lanškrouna. Ovšem za krásného blázna. „Já určitě sluchátko zvednu, zavolám tam nahoru Pánubohu a poděkuju za to, že tady dole na zemi je jeden krásný blázen,“ řekl při křtu. Marek Vašut zase popřál, aby se jeho kamarádovi vrátila alespoň polovina energie, kterou do svého nápadu vložil a David Suchařípa zase vyzdvihl Zdeňkovu poctivou duši, se kterou by měli jít do vlády a do projektů určených naší republice i ti, kteří ji vedou.