Vlak srazil v Českém Těšíně vozíčkáře, jel přes přejezd opilý

Padesátiletého vozíčkáře, který navzdory výstražné signalizaci zkusil rychle přejet přes železniční přejezd, srazil v neděli večer v Českém Těšíně na Karvinsku osobní vlak. Po pádu z invalidního vozíku muž utrpěl jen tržnou ránu na hlavě. Ukázalo se, že byl opilý, řekl ČTK policejní mluvčí Jaroslav Kus. Kvůli nehodě na trati hodinu a půl nejezdily vlaky.

Nehoda se stala kolem 20:15. Podle Kuse u přejezdu fungovala zvuková i světelná signalizace, ale invalida ji nerespektoval. Dechová zkouška ukázala, že pil alkohol. "V žilách vozíčkáře koloval alkohol a přístroj vykázal hodnotu 1,63 promile," uvedl Kus. Vozíčkář tak skončil na záchytce. Podle policie je podezřelý z přestupku, který bude řešit správní orgán.

Na osobním motorovém vlaku Českých drah, který jel od Frýdku-Místku do Českého Těšína, nevznikla žádná škoda. Dechová zkouška na alkohol u strojvůdce byla negativní.
 
Mluvčí ČD Kateřina Šubová řekla, že na trati byla do 21:44 výluka. "Mezi Hnojníkem a Českým Těšínem byla zavedena náhradní autobusová doprava," uvedla.
 
zdroj: ČTK