Vydával se za elektrikáře a okrádal seniory

Třiadvacetiletý recidivista se vydával za elektrikáře a podle policie okrádal na Frýdecko-Místecku seniory. Pod záminkou sepsání smlouvy se k nim vloudil a bral jejich peníze. Na svědomí má osm takových krádeží, důchodce připravil dohromady o 30.000 korun, sdělil ČTK mluvčí frýdecko-místeckých policistů Vlastimil Starzyk.

Kriminalisté mladíka obvinili z krádeže a porušování domovní svobody. Skončil ve vazbě a ve vězení může strávit až tři roky. Rozhodně pro ně nebyl neznámou osobou. V minulosti byl už šestkrát odsouzen pro majetkovou trestnou činnost.

Poslední sérii zločinů, kdy si za oběti vybral seniory, spáchal podle Starzyka koncem března a začátkem dubna. Obcházel byty důchodců a představoval se jako zaměstnanec elektrárenských společností. "Osloveným lidem nabízel výhodnější odběry energií. Za sepsání smlouvy však nestandardně požadoval finanční hotovost," uvedl mluvčí.
 
Muž pak využil nepozornosti lidí, kteří jej pozvali do bytu, a ukradl jim další peníze nebo v několika případech i celé peněženky. "Za tři týdny svého podnikání si tak vykutálený podvodník přišel na 30.000 korun," řekl Starzyk.
 
Policisté před podobnými zloději a podvodníky seniory varují. "Všem starším občanů doporučujeme, aby do bytu vpouštěli pouze ty, které dobře znají. I na první pohled sympatický člověk nemusí mít vždy dobré úmysly," řekl. Při sepisování smluv nebo nákupu zboží od podomních prodejců by důchodci měli vždy mít u sebe někoho z blízkých nebo přátel.
 
zdroj: ČTK