Výluky tramvají zkomplikují cestování lidem v Ostravě

Výluky v tramvajové dopravě v Ostravě zkomplikují o víkendu cestování především lidem z částí Dubina a Hrabůvka. V sobotu nebude jezdit tramvaj číslo 1 mezi zastávkami Hrabůvka kostel a Vítkovice vysoké pece, v neděli a v pondělí tramvaje nepojedou na konečnou Dubina Interspar. Cestující musejí přestupovat na autobusy. ČTK to dnes sdělil Dopravní podnik Ostrava (DPO).  

Sobotní výluka linky číslo 1 začne v 07:00 a skončí v 16:00. Jejím důvodem jsou práce na trati mezi zastávkami Dřevoprodej a Český dům. Kvůli tomu tramvaje pojedou odklonem přes Jubilejní kolonii a Mírové náměstí. Po původní trase pojedou náhradní autobusy, cestující budou z tramvají na autobusy a obráceně přestupovat na zastávkách Hrabůvka kostel a Vítkovice vysoké pece. DPO upozorňuje, že tramvaje budou mít asi šestiminutové zpoždění.
 
Nedělní a pondělní výluka se týká všech tramvají, které jezdí na konečnou na Dubině, tedy linek 1, 3, 12, 15 a 17. Pracovat se bude na trati mezi zastávkami Josefa Kotase a Dubina. Výluka začne oba dny přibližně v 07:00 a skončí v 18:00. Tramvaje, které pojedou ve směru na Dubinu, skončí v zastávce Poliklinika, nebo pojedou dál jako jiná linka v jiném směru. Právě na zastávce Poliklinika budou cestující přestupovat na autobusy, které budou jezdit ve zbytku trasy směrem na konečnou na Dubině. Tramvaje budou mít kvůli výluce na svých linkách zpoždění až deset minut, navíc na nich nebudou dodrženy bezbariérové spoje uvedené v jízdním řádu.
 
zdroj: ČTK