Za vraždu novorozeněte dostala matka 16 let vězení

Šestadvacetiletá Romana Pítrová, která na podzim zavraždila své novorozeně, dostala dnes od Krajského soudu v Ostravě 16 let vězení. Žena tvrdí, že dítě zabít nechtěla. Podle obžaloby vše loni na podzim pečlivě naplánovala a čerstvě narozenou holčičku udusila roubíkem z toaletního papíru a uškrtila pupeční šňůrou.

Šestadvacetiletá Romana Pítrová, která na podzim zavraždila své novorozeně, dostala dnes od Krajského soudu v Ostravě 16 let vězení. Žena tvrdí, že dítě zabít nechtěla.

Podle obžaloby vše loni na podzim pečlivě naplánovala a čerstvě narozenou holčičku udusila roubíkem z toaletního papíru a uškrtila pupeční šňůrou.
 
Žena uvedla, že si těhotenství nevšimla. Dítě porodila na záchodě domu svých rodičů. V té době měla křeče. Myslela si, že souvisejí s průjmem.
 
Po porodu si myslela, že dítě je mrtvé. Proto jej dala do igelitové tašky a později schovala na zahradě. Tam tělo našla babička. Třetí den po porodu odjela obžalovaná i s nic netušícím přítelem a otcem dítěte na plánovanou dovolenou.
 
zdroj: ČTK