Začínající podnikatelky díky studiu na prestižní univerzitě rostou spolu se svým byznysem

Studijní program Akademie pro začínající podnikatelky (AWE) je společným vzdělávacím projektem Business & Professional Women CR a Velvyslanectvím USA v ČR. Celkem 41 účastnic využívá jedinečné šance a usilovně pracuje na rozvoji svého byznysu. Studium je založeno na programu DreamBuilder, vyvinutém prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity. Úspěšné absolventky programu získají certifikát této prestižní americké instituce.

Skupina studentek, která se do projektu zapojila, je velmi různorodá, a právě tato různorodost vytváří velký prostor ke vzájemné podpoře zapojených žen. Najdeme tam například podnikatelky z oboru IT, módní branže, vzdělávání, nebo dokonce i zemědělství, které působí napříč regiony České republiky.

Komunita žen kolem tohoto unikátního projektu, který jako jediný certifikovaný program v dnešní době podporuje začínající podnikatelky, je komunita kreativních žen, které se neustále vzdělávají, rozvíjejí svůj byznys a rostou společně se svým dílem. V průběhu celého programu studentky „provází“ trojice facilitátorek, jsou jim motivací i oporou.

Jak se na svou roli dívá jedna z nich, Ingrid Šůrová, regionální ředitelka TAB Board CZ pro oblast Praha-sever a členka prezidia pořádající organizace Business & Professional Women CR?

„Jako facilitátorka mám tři důležité role, které ode mě jak Akademie, tak studentky očekávají. Provázím ženy studiem, pravidelně se s nimi scházím, sleduji jejich zapojení a pokroky ve studiu. Dávám jim zpětnou vazbu a vyzdvihuji podstatu jednotlivých studijních modulů, které jim mají pomoci k dosažení cíle, dobře uchopit projekt a vložit do něj základy byznysu.

Studium AWE je online kurz a studium pracujících žen a matek je náročná disciplína v každé době. V době pandemie o to náročnější. Ženy studují v angličtině, vypracovávají svůj byznys plán a pracují v týdenních modulech. Udržet krok v čase, účastnit se všech setkání, workshopů a pracovat na sobě, to chce hodně úsilí a dřiny. Na mně je udržet jejich motivaci a usnadnit jim cestu studia.

Další mou rolí jako facilitátorky je podpořit tuto skupinu žen, vytvořit pro ně bezpečné prostředí pro práci, dotazy a usnadnit jejich propojení a spolupráci nejen v rámci studia. Vzájemné sdílení zkušeností, rad a podnikatelských příběhů je důležitou součástí každého podnikání a já jsem ráda, že tyto ženy dokázaly tak brzy najít svou šanci k úspěšnému založení firmy a dosažení svého snu.“

Do komunity začínajících podnikatelek se můžete připojit i vy, a to prostřednictvím facebookové skupiny Akademie pro podnikatelky / Academy for Women Entrepreneurs (AWE).

AWE před třemi lety iniciovala americká vláda. V roce 2021 se studijní programy AWE objeví ve více než 75 zemích a otevřou tak cestu podnikání pro 70 000 žen! Business & Professional Women CR byla vybrána jako partnerská organizace, která tento projekt realizuje v České republice za podpory Velvyslanectví USA v ČR. #AWEnergized #AWEinCzechia