Žalobce navrhuje mužům, kteří napadli Hrůzu, vězení a podmínku

Státní zástupce dnes navrhl nepodmíněný trest pro jednoho mužů, kteří loni v červenci v ostravské Stodolní ulici napadli zpěváka Michala Hrůzu, když chtěl uklidnit jejich hádku a postrkování. Druhý obžalovaný by podle žalobce Davida Bartoše měl dostat podmínku. Rozsudek soud vynese příští týden v úterý. Po útoku Hrůza utrpěl vážné poranění hlavy a byl několik dnů v bezvědomí. 

Nepodmíněný trest v minimální délce čtyř let navrhuje žalobce pro Patrika Kaifáše, který Hrůzu udeřil pěstí. Tomu hrozila trestní sazba od čtyř do 12 let. Právě po jeho ráně zpěvák upadl a utrpěl vážné zranění hlavy, kvůli výpadku paměti ani nemůže vypovídat u soudu. Obhájce Kaifáše naopak požaduje pouze podmíněný trest. 
    
Druhý obžalovaný mladík Nikolas Agoratsios by měl podle státního zástupce dostat podmíněný trest za to, že dal Hrůzovi facku. S tím ale nesouhlasí advokát obžalovaného, který požaduje především překvalifikovaní jeho jednání na přestupek, popřípadě i upuštění od potrestání. "Mám za to, že už samotné projednání u soudu a pobyt klienta ve vazbě bylo dostatečným potrestáním," uvedl obhájce. 
    
Dva mladící, bratranci, jsou souzeni z vydírání a výtržnictví. Právní kvalifikace vydírání je přísnější než ublížení na zdraví. Žalobce ji použil především proto, že dvojice útokem chtěla Hrůzovi údajně zabránit v tom, aby zavolal policii. Zpěvák tvrdil, že to udělá. 
    
Po závěrečných návrzích soudce případ odročil. Rozsudek vynese 24. dubna v 10:30. Podle státního zástupce Bartoše se Hrůza zachoval jako slušný člověk, když se snažil uklidnit spor obžalovaných mladíků. Hádali se kvůli přítelkyni jednoho z nich. "Chtěl zabránit rvačce, a to se obrátilo proti němu," řekl státní zástupce před zahájením procesu. Hrůza nebyl předvolán ani jako svědek, po úrazu trpí výpadkem paměti a incident si nepamatuje. 
    
Jeho zmocněnkyně u soudu předložila nárok na odškodnění. Za úraz a zdravotní problémy požaduje zpěvák 2,6 milionu korun. Dalších 74.000 požaduje společně s manželkou. Jde o náklady spojené s dojížděním manželky Lindy do Ostravy a její ubytování v hotelu. 
    
Incident se odehrál loni 17. července v ranních hodinách. Bratranci Agoratsios a Kaifáš se ve Stodolní ulici postrkovali. Do potyčky se vložil Hrůza a chtěl zavolat policii. Proto mu Agoratsios nejprve dal facku. Když na volání policie Hrůza trval, zasáhl podle obžaloby Kaifáš. Zpěváka udeřil pěstí. Agoratsios se přiznal a svou výpovědí usvědčil druhého obžalovaného, který tvrdí, že si nic nepamatuje. 
    
Hrůza skončil po útoku s krvácením do mozku a v bezvědomí v ostravské nemocnici, kde se podrobil operaci. Po propuštění jeho léčení pokračovalo v rehabilitačním zařízení v Čechách. Nyní opět pracuje s kapelou a připravuje turné, které zahájí dnes koncertem v Praze. 
 
zdroj: ČTK