Zdrogovaný řidič ujížděl policii přes park

Zřejmě zdrogovaný řidič ve středu dopoledne ujížděl v Ostravě před policií přes chodníky a park. Nezastavily ho ani varovné výstřely do vzduchu. Ohrožoval chodce a nakonec naboural do vozu svých pronásledovatelů. Po útěku po svých přes zahrady několika rodinných domů před zadržením napadl policistu. ČTK to dnes řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Policisté chtěli devětadvacetiletého muže zastavit kvůli běžné kontrole půl hodiny před polednem v Ostravě-Porubě. Řidič ale nereagoval. Podle dosavadních výsledků vyšetřování to bylo kvůli tomu, že byl pod vlivem pervitinu a marihuany. Navíc za volantem neměl co dělat i proto, že mu to soud zakázal.

Zdrogovaný mladý muž před policejním vozem ujížděl několika ulicemi. Když se dostal do úzkých, neváhal jet i po chodníku či přes park. "Ohrožoval chodce. Ti se vyhnuli střetu s vozem jen tak, že uskakovali mimo jízdní dráhu auta. To jelo i po travnatém porostu," řekla mluvčí a dodala, že během další honičky v ulicích Poruby muž před policejním autem v jednu chvíli prudce zabrzdil a vozy se srazily.

Ani pak se muž nevzdal a vydal se na útěk po svých. Chtěl zmizet v zahradách a postupně se dostal přes oplocení tří pozemků. Za posledním plotem jej ale policisté dopadli. Jednoho z nich ještě stihl napadnout, pak ale přesile podlehl. "Policisté v průběhu celého zákroku použili donucovací prostředky jako hmaty a chvaty, obušek a v neosídleném místě i varovných výstřelů. Při události byl zraněn jeden policista i řidič. Doba léčení zranění obou není dosud specifikována," doplnila mluvčí.

Při dechové zkoušce policisté zjistili, že před jízdou požil drogy. Přístroj určil pervitin a marihuanu. Co přesně měl muž v krvi, určí až rozbor odebraných vzorků. Policisté také zjistili, že pronásledovanému byl soudem už opakovaně vysloven zákaz řízení.

zdroj: ČTK