Zemřel bluesový a folkový písničkář Pepa Streichl

Ve věku třiašedesáti let zemřel ostravský bluesový a folkový písničkář Pepa Streichl. Podle informací ČTK umělec zemřel v noci na dnešek ve svém bytě. ČTK to potvrdil jeho blízký spolupracovník Petr Ritzka vystupující pod názvem Retro Blues.

Úmrtí Streichla potvrzují i jeho internetové stránky. Na černém podkladě je pouze fotografie zpěváka a letopočty 1949 a 2013. Streichl podle informací ČTK zemřel v noci na dnešek. V sobotu ještě vystupoval v ostravské restauraci U Rady. V neděli pak byl ještě ve své oblíbené restauraci Schöntal nedaleko svého bytu.
 
Streichl vystupoval již od roku 1968. Spolupracoval s mnoha osobnostmi české hudby. Například s Pavlem Dobešem či Jarkem Nohavicou. Na začátku devadesátých let ho postihla mozková mrtvice. Po uzdravení vystupoval se skupinou Truc Blues. Od roku 2002 vystupoval sólově nebo s triem. Mezi jeho nejznámější skladby patří písně Džbánky či Ostrava je černá ženská.
 
Letos v červenci oznámil vznik nové kapely Blues Wave. Pod tímto názvem vystupoval s klavíristou Martinem Jaroškem.
 
Koncem 70. let podepsal Streichl spolupráci s komunistickou Státní bezpečností (StB). Stal se agentem s krycím jménem Španěl. Později to přiznal a označil to za své selhání. "Toho dne jsem ztratil svoji hrdost a stydím se sám za sebe. A stydět se budu do konce svého života," uvedl v omluvě.
 
zdroj: ČTK