Žena, která zavraždila 1,5 letou holčičku, byla nepříčetná

Jednačtyřicetiletá žena, která v lednu zabila ve Frýdku-Místku 1,5 letou holčičku a vážně zranila její babičku, nebyla v době útoku příčetná. Zjistili to soudní znalci. Policie proto navrhla zastavení trestního stíhání. Rozhodovat o tom bude státní zástupce. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

"Návrh policie učinila vzhledem k faktu, že obviněná nebyla pro nepříčetnost v době spáchání činu trestně odpovědná," řekla Holčáková. Znalci také navrhli, aby žena byla umístěna do psychiatrické léčebny. "O tom ale musí v civilním řízení rozhodnout soud," řekla policistka.

Na holčičku a její osmapadesátiletou babičku psychicky nemocná žena zaútočila nožem 22. ledna v prostorách panelového domu ve Frýdku-Místku. Zranění holčičky byla neslučitelná se životem a i přes snahu záchranářů nakonec po převozu do nemocnice zemřela. Její babička skončila v nemocnici se závažným a život ohrožujícím zraněním.
 
Vražedkyně se pak před policisty zabarikádovala v bytě. Ti se k ní museli dostat násilím a dveře vylomit. Podle sousedů byla útočící žena nemocná a léčila se v minulosti v Psychiatrické léčebně v Opavě, údajně trpěla schizofrenií.
 
zdroj: ČTK