Žena zemřela čtyři dny po potratu, předávkovala se drogou

Na 12 let poslal dnes ostravský krajský soud do vězení recidivistu a dealera drog Miroslava Baláže. Předávkoval totiž svou přítelkyni drogou. Žena zemřela na následky otoku mozku, který způsobila vysoká dávka drogy. Její tělo bylo navíc oslabené po prodělaném potratu. Pervitin užila jen čtyři dny po lékařském zákroku.

Podle obžaloby třiatřicetiletý Baláž z Ostravy drogu v dubnu 2012 do stříkačky sám natáhl. Pak její obsah také vpíchl do těla přítelkyně. Vinu ale během vyšetřování popíral. Tvrdil, že o sedm let mladší žena si drogu do domu přinesla sama a sama ji také i užila.
 
Krajský soud v tomto případě stejný rozsudek vynesl už potřetí. Dva předchozí zrušil olomoucký vrchní soud. Krajskému soudu nařídil zopakovat dokazování či výslech konkrétního svědka. Soud se navíc zabýval i věrohodností výpovědí lidí, kteří byli v osudnou chvíli v bytě.
 
Hledal osobu, která pervitin do bytu přinesla. V bytě jich totiž bylo několik. "Původně jsme měli za to, že to byl právě obžalovaný. Nyní je zřejmé, že to nejde úplně prokázat. Mohl to být kdokoliv. I samotná poškozená," uvedl soudce. Tato skutečnost ale nakonec na trest vliv neměla, a soud znovu udělil dvanáctiletý trest.
 
Rozsudek není pravomocný. Baláž se na místě odvolal. Případem se tak bude znovu zabývat Vrchní soud v Olomouci.
 
zdroj: ČTK